Bebekler İçin Gaz Giderici Damlalar

Bebeklerde, ağlarken, emzirirken veya biberon ile beslenme sırasında hava yutmaya bağlı gaz gelişebilir. Aynı zamanda annenin yediği veya içtiği gıdalar ya da hazır formül mamalar bebekte gaza neden olabilir. Bebekte gaz belirtileri, huzursuzluk, mide şişliği, karın şişmesi, bacakları tekmeler gibi hareket ettirme, gaz çıkarmada zorlanma sayılabilir. Uygun biberon seçimi ve formül mama değişikliği ile gaz sorununa çözüm olabilir. Gaz nedeni ile doktorunuz bebeğiniz için ilaç önerebilir. Bu ilaçları inceleyelim:

Simetikon (Metsil Damla)

Simetikon gaz tedavisinde yaygın olarak kullanılan bir anti-gaz ilaçtır. Metsil Damla simetikon içeren gaz giderici bir ilaçtır. Güvenli ve birkaç dakika içinde rahatlama sağlayan, gaz kabarcıklarını parçalayarak etki ettiği kabul edilen bir ilaçtır. Michigan Üniversitesinin yürüttüğü bir çalışmaya göre simetikon herkeste etkili değildir. Gaz ağızdan çıkarılmadığı zaman simetikon daha az etkili olduğu alt sindirim yollarına hareket eder ve bu nedenle bazı bebekler tedaviye yanıt vermeyebilir.

Gripe Water ve Collic Calm

Giripe Water veya Gripe Tonik, mide asit reflüsü nedeniyle oluşan rahatsızlığı geçici olarak rahatlatabilir. Sodyum bikarbonat veyaGripe Water Bebekler İçin Gaz Giderici Damlalar karbonat içeren Gripe Water, bebeklerdeki gaz sancısını gidermede yardımcı olabilir. Karbonat içeren Gripe Water alkali bir yapıya sahiptir ve bebeğin midesindeki PH dengesini sağlar. Karbonat emilebilir olduğu için Gripe Water bebeklerde ciddi sorunlara neden olabilir. Collic Calm, karbonat içermeyen ama diğer doğal maddeleri içeren düzenlenmiş Griper Water’dir.

Homeopatik Damlalar

cuprum metallicum Bebekler İçin Gaz Giderici DamlalarMerylan Üniveristesine göre ev yapımı ilaçlar da kolik tedavisinde yardımcı olabilir. Homeopatik damlalar, coprum metallicum veya carbı vegatabilis içerebilir. Bu maddeler bazı bebeklerde gaz sancısını hafifletmede yardımcı olabilir. Bazı hafif gaz sancısı yaşayan çocuklarda nane, zencefil ve papatya içeren ilaçlarda yardımcı olabilir. FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi), gaz sancısı için damla kullanırken dikkatli olunması gerektiğini ve mutlaka doktora danışılması gerektiğini önermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>